Gisteren maakte Rijkswaterstaat de uitkomst van de aanbesteding voor windpark Maasvlakte 2 bekend. Pondera is blij en trots dat Eneco als winnaar uit de bus kwam. Het betekent dat Eneco haar plan om een windpark te bouwen van ruim 100 MW op de zeewering bij de Tweede Maasvlakte kan realiseren. Pondera is nauw betrokken geweest bij de totstandkoming van de bieding. Pondera was penvoerder van het Plan van Aanpak en heeft de optimale windturbine lay-out voor deze locatie ontworpen.

Pim Rooijmans, projectmanager van Pondera: “In de afgelopen negen maanden hebben we met een heel gemotiveerd team er alles aan gedaan om deze tender te winnen. Het was mooi om te zien dat alle betrokken partijen heel ver wilden gaan om tot een prachtig project te komen. We kijken er naar uit om in het vervolgtraject met hetzelfde team aan de slag te gaan met het MER, de vergunningen en de aanbestedingen voor windpark Maasvlakte 2.”

Het nieuwe windpark gaat ongeveer 416 GWh per jaar aan groene stroom opwekken, vergelijkbaar met het verbruik van 138.000 huishoudens. Eneco verwacht in 2022 te beginnen met de voorbereidingen van de bouw, zodat het park uiterlijk 2023 voor 25 jaar duurzame energie kan gaan leveren. Rijkswaterstaat neemt vanaf 2023 alle groene stroom van het windpark af.